∷ Z aktuálneho vydania

Canon EOS C300 Mark III Kamera novej generácie

Spoločnosť Canon má svoje zastúpenie aj v kinematografickom priemysle, a to prostredníctvom svojho systému Cinema EOS. Ten v sebe zahŕňa nielen špičkové kamery, ale aj filmové objektívy, ktoré spĺňajú vysoké štandardy filmárov. Najnovším prírastkom do tohto systému je všestranná kamera Canon EOS C300 Mark III, ktorá okrem špičkových technológií ponúkne aj vysoko konfigurovateľný a modulárny dizajn.

Nová kamera EOS C300 Mark III stavia na kvalitách svojho predchodcu a zároveň potvrdzuje svoje inovačné schopnosti na poli obrazovej techniky. Nový inovatívny snímač Super 35 mm 4K CMOS DGO podporuje HDR výstup v reálnom čase s dynamickým rozsahom viac ako 16 expozičných hodnôt a ponúka vysokú snímkovú frekvenciu až do 120 sn./s v rozlíšení 4K Cinema RAW Light. Ide o úplne prvú kameru spoločnosti Canon vybavenú týmto DGO snímačom, ktorého výsledkom je mimoriadne čistý obraz aj za zlých svetelných podmienok. Ten je navyše plne kompatibilný so systémom automatického ostrenia Dual Pixel CMOS AF, čo kameramanom dáva ešte väčšiu tvorivú slobodu.

Nie menej dôležitou vlastnosťou kamery Canon EOS C300 Mark III je schopnosť ukladať záznam v rôznych formátoch súčasne. Na filmovom pľaci to prakticky znamená ešte väčšiu efektivitu workflow. Schopnosť interného záznamu vo formáte 4K Cinema RAW Light zachováva všetky výhody formátu RAW z hľadiska flexibility pri post-produkcii, ale pri menšej veľkosti výsledných súborov. Okrem toho dokáže EOS C300 Mark III zapisovať interne vo formáte Canon XF-AVC pri 4K DCI a v UHD so vzorkovaním farieb 4:2:2 s hĺbkou 10 bitov, a taktiež v 2K a Full HD.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore