∷ Z aktuálneho vydania

DIGITÁLNE ZUŠĽACHŤOVANIE A ĎALŠIE NOVINKY NA RICOH OPEN HOUSE 2021

Zlatý alebo strieborný toner, rýchle a jednoduché zušľachtenie tlačovín, alebo predstavenie noviniek v dokončovaní od spoločnosti Formica CZ. To všetko prebehlo na začiatku októbra v sídle spoločnosti Ricoh Slovakia v Bratislave v rámci tradičného Ricoh Open House so zameraním na digitálnu produkčnú tlač a dokončovanie.

Spoločnosť Ricoh organizuje svoj Open House každoročne, s výnimkou minulého roku, kedy to pandemická situácia neumožnila. Tento rok bolo potrebné dodržať prísne opatrenia a určité pravidlá, ale k stretnutiu so zákazníkmi a záujemcami o dianie v digitálnom prostredí polygrafie nakoniec došlo.

Zlato a striebro na papieri

Hlavným ťahákom akcie bola prvá živá prezentácia nových metalických tonerov Ricoh označených Gold a Silver pre využitie v produkčnej digitálnej tlači. Jedná sa o špeciálne tonery k základnému CMYK portfóliu tlačiarní radu Ricoh Pro C7200, ktoré dopĺňajú už aj tak pestrú ponuku bieleho, číreho, neónového ružového a žltého, alebo dokonca neviditeľného UV tonera. Rovnako ako spomínané špeciality, aj metalické tonery vznikli na zjednodušenie kreatívnej práce pri výrobe tlačovín až do formátu 1200 x 330 mm. Najbežnejšie využívané formáty SRA3 alebo 700 x 330 mm je možné pritom potlačiť duplexne. Stačí tak jeden prejazd média tlačiarňou a vytúžený efekt špeciálneho tonera je na svete, vrátane kombinácie s klasickými CMYK farbami. Bez nutnosti ďalšej manipulácie, ďalších procesov alebo rizík so sútlačou pri ďalšom spracovaní získava tlačiar efektívny nástroj na rozšírenie svojho portfólia, skrátenie času výroby a pozdvihnutie úrovne svojich služieb. Zlatý a strieborný toner je dostupný ako výmenná súprava k novej, alebo už inštalovanej tlačiarni radu Ricoh Pro C7200.

Najvyšší level digitálneho dokončovania

Využitie predstavených tonerov zahŕňalo aj prepojenie tlače a dokončovania s využitím preverených výrobcov finishingu. Tie predstavila spoločnosť Formica, ktorá predviedla praktické ukážky využitia multifunkčného dokončovacieho zariadenia Duplo 618 pri jej slovenskej premiére. Ďalšou premiérou bolo automatické bigovanie a skladanie až do 400 g/m2 na stroji Multigraf C375. K dispozícii boli aj vzorky a ukážky reálnych aplikácií UV lakovacieho zariadenia Duplo Dusense.

Kombináciou týchto dokončovacích zariadení a digitálnych tlačiarní Ricoh vznikalo na mieste mnoho inšpiratívnych aplikácií od vizitiek, skladaných letákov či katalógov vo forme leporela. V prípade záujmu o možnosti zušľachtenia môžete kontaktovať špecialistu spoločnosti Ricoh Slovakia na webe www.ricoh.sk.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore