∷ Z aktuálneho vydania

ECO-PERFECT-DRY SKUTOČNE RÝCHLA

Europapier Slovensko spolu s popredným výrobcom farieb hubergroup Deutschland uvádzajú na slovenský trh novú jedinečnú sériu tlačových farieb ECO-PERFECT-DRY.

Vďaka rýchlemu zapíjaniu a vysokej mechanickej odolnosti filmu farby, umožňuje séria veľmi rýchle dokončujúce spracovanie. Skrátenie tejto doby prináša významné šetrenie vo výrobe, čo je dôležitým faktorom pri súčasnom tlaku na znižovanie nákladov.

Ekologickosť a udržateľnosť – pojmy, ktoré rezonujú všade tam, kde je životné prostredie na prvom mieste a stále viac spoločností sa orientuje práve týmto smerom. Séria ECOPERFECT- DRY je v takýchto prípadoch správnou voľbou nie len z dôvodu, že neobsahuje kobalt a minerálne oleje a CO2 rovnováha je optimalizovaná, ale táto séria získala strieborný certifikát Cradle to Cradle. Kritéria získania tohto certifikátu sa zameriavajú na zodpovednosť výrobcu daného produktu, vrátane celého výrobného a dodávateľského reťazca. Aby sa dosiahla jedna z piatich úrovní certifikácie (od Basic až po Platinu), produkt musí spĺňať minimálne požiadavky príslušnej úrovne vo všetkých piatich kategóriách – materiálne zdravie, opätovné využitie materiálu, obnoviteľná energia a riadenie emisií uhlíka, hospodárenie s vodou a sociálna spravodlivosť a biodiverzita.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore