∷ Z aktuálneho vydania

Novinky Canon

PP 1/2023

Spoločnosť Canon Europe predstavila začiatkom roka 2023 hneď niekoľko noviniek systému EOS R. Prvou z nich je najľahšia bezzrkadlovka radu EOS R – Canon EOS R8. Začínajúcich tvorcov poteší malá a ľahko ovládateľná
APS-C bezzrkadlovka Canon EOS R50. Na trh sme taktiež uviedli dva teleobjektívy – kompaktný teleobjektív RF-S 55-210 mm F5-7.1 IS STM vyvinutý špeciálne pre fotoaparáty APS-C radu EOS R a ľahký zoomový objektív RF 24-50 mm F4.5-6.3 IS STM pre každodenné použitie.

Bezzrkadlovka Canon EOS R8

fotoaparát EOS R8 je vybavený plnoformátovým snímačom typu CMOS s rozlíšením 24,2 milióna bodov, ktorý  poskytuje rovnako prekreslené snímky ako fotoaparát EOS R6 Mark II. Ide o špičkový snímač vo svojej triede, ktorý ponúka vysokú rýchlosť čítania a umožňuje tak množstvo pokročilých funkcií, vrátane obmedzenia skreslenia vplyvom pohybu uzávierky, priebežné snímanie rýchlosťou 40 sn./s a citlivosť ISO až 102 400 s nízkou úrovňou šumu. Vďaka tomu je fotoaparát EOS R8 ideálny na fotografovanie v prostrediach so slabou úrovňou osvetlenia, kde sa objekty pohybujú. Rozšírený dynamický rozsah taktiež umožňuje zachytiť pôsobivé snímky s výraznou farebnosťou. Plnoformátový snímač zároveň ponúka menšiu hĺbku ostrosti, ktorá kreslí mäkké pozadie a pomáha vyniknúť fotografovanému objektu. EOS R8 s hmotnosťou približne 461 g (s kartou a batériou) je doposiaľ najľahším plnoformátovým fotoaparátom systému EOS R spoločnosti Canon. Fotoaparát s rozmermi 132,5 x 86,1 x 70 mm je veľkosťou porovnateľný s modelom EOS RP, avšak ponúka v kompaktnom tele množstvo ďalších funkcií

profesionálnej úrovne. Fotoaparát EOS R8 je vybavený elektronickým hľadáčikom (EVF) s vysokým rozlíšením 2,36 milióna bodov so snímkovou frekvenciou až 120 sn./s a podporuje pamäťové karty typu SD UHS-II. Vďaka intuitívnemu rozhraniu sa fotoaparát v teréne ľahko ovláda. Prispieva k tomu aj praktický volič režimov s 12 možnosťami pre statické snímky aj video a samostatný prepínač medzi fotografovaním a filmovaním.

EOS R8 je vybavený rovnakou technológiou automatického ostrenia so zdvojenými bodmi Dual Pixel CMOS AF II ako modely EOS R5 a EOS R6 Mark II a zaostrí už za 0,03 sekundy aj pri snímaní rýchlosťou 40 sn./s s elektronickou uzávierkou. Tento inteligentný systém dokáže detekovať a sledovať množstvo rôznych objektov vrátane zvierat, vozidiel a ľudí a umožňuje zvoliť detekciu hlavy, tváre alebo očí pre presné zaostrenie. Pre ešte lepšiu kontrolu nad snímkou je dokonca možné vybrať, ktoré oko bude uprednostňované. Pre zjednodušenie detekcie pri tak širokej škále podporovaných objektov môžu používatelia zvoliť automatické nastavenie, ktoré vyberie objekt na základe kompozície snímky. Funkcia je použiteľná aj pri slabom osvetlení už od -6,5 EV.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore