∷ Z aktuálneho vydania

Prvý METEOR Unlimited Colors na Slovensku

Získať konkurenčnú výhodu a predbehnúť ostatných chce neraz odvahu a umenie dobre sa rozhodnúť. Tlačiareň Kubík vsadila ako prvá na Slovensku na unikátne zariadenie METEOR Unlimited Colors od Konica Minolta. Chce totiž ďalej expandovať a rozšíriť svoje portfólio o nové produkty a služby.

Rodinná firma Tlačiareň Kubík začala poskytovať služby v roku 1990. Za ten čas sa etablovala medzi tlačiarmi so svojimi kompletnými polygrafickými službami. Od grafického spracovania cez ofsetovú, digitálnu tlač až po sieťotlač. Úspešná spolupráca s Konicou Minolta začala pred šiestimi rokmi kúpou prvého digitálneho zariadenia určeného pre menšie zákazky. Neskôr tomu pribudlo ďalšie zariadenie. Pôvodné totiž nestačilo pokrývať zvýšený dopyt po kvalitnej tlači na strojoch Konica Minolta. Nové zariadenie bolo efektívnejšie, kvalitnejšie a výhodnejšie. Nielen z hľadiska ceny, ale najmä kvality prevedenia samotnej tlače.

Rozširujú podnikanie

Tlačiareň Kubík dnes vidí veľký potenciál v tlači luxusných obalov, etikiet a kreatívnych riešení pre marketingové
a reklamné agentúry. Svetovými trendmi sú totiž 3D parciálne lakovanie alebo metalické efekty. Tlač s efektom metalických farieb spĺňa práve inovatívne zariadenie METEOR Unlimited Colors. Zariadenie spája digitálnu tlač a inline fóliovanie do jedného zariadenia. Princíp tonerového zariadenia METEOR Unlimited Colors je veľmi jednoduchý. Okrem digitálnej tlače zariadenie umožňuje prítlakom a teplom prichytiť na vytlačený produkt fóliu, ktorá sa následne potlačuje. Vzniknú tak netradičné a súčasne veľmi pekné metalické efekty, ktorými sa dokážete výrazne odlíšiť od konkurencie, pretože svojim zákazníkom ponúknete prémiové riešenia s väčšou pridanou hodnotou.
METEOR Unlimited Color tak vie inline nielen tlačiť, ale aj zušľachťovať. Keďže ide o digitálnu tlač, zariadenie je vhodné pre menšie a stredne veľké zákazky. Je ideálne pre tlač zušľachtených personalizovaných dokumentov.
„Vhodné je aj na tlač obálok kníh alebo luxusné prémiové obaly. Vďaka novinke METEOR Umlimited Colors sa môže Tlačiareň Kubík sústrediť aj na tlač luxusných reklamných predmetov, poukazov, pozvánok a oznámení ale aj krabičiek na menšie produkty, kde existuje v súčasnosti veľký dopyt po netypických a netradičných riešeniach,“ konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia. A je pritom jedno, či ide o etikety nápojov, personalizované fľaše či značkový alkohol, pre ktorý je typická vysoká kvalita spracovania.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore