∷ Z aktuálneho vydania

Trend je nezastaviteľný

Nová séria veľkoformátových hybridných tlačiarní Agfa Anapurna H LED

Rozširovanie digitálnej UV tlače vo svete i na Slovensku je neprehliadnuteľné. Na výstave FESPA 2018 v Berlíne boli vystavované veľkoplošné UV tlačiarne od niekoľkých desiatok výrobcov či už západných alebo čínskych firiem. Rovnako slovenské firmy, ktoré sa zaoberajú tlačou, či už sú to veľké, stredné a dokonca už aj menšie firmy, majú vo svojom technologickom parku aspoň jednu veľkoplošnú UV tlačiareň. Trend v tejto oblasti je nezastaviteľný, a každý kto chce byť konkurencieschopný, tak je nútený nad týmto typom technológie začať rozmýšľať čo najskôr.

Veľkoformátové hybridné tlačiarne Agfa Anapurna sú ideálnou voľbou pre zákazníkov, ktorí zatiaľ nemajú skúsenosti s veľkoplošnou UV tlačou, ale i pre zákazníkov, ktorí už majú UV tlačiareň, ale potrebujú nahradiť tieto staré UV tlačiarne novou technológiou LED, ktorá nekompromisne zvyšuje produktivitu, rozširuje možnosti využitia a znižuje náklady na údržbu tlačiarne.

Tlačiarne sú určené pre tie firmy, ktoré vyrábajú vnútornú i vonkajšiu reklamu v malom až strednom množstve. Sú
to reklamné agentúry, digitálne tlačiarne, fotolaby, menšie a stredné tlačiarne a ďalšie.

Hlavné výhody a prednosti série hybridných veľkoformátových LED tlačiarní Agfa Anapurna

Hlavnou výhodou hybridnej technológie je možnosť potlačiť doskové i rolové materiály na tej istej tlačiarni
za nízke investičné náklady. Samozrejme, hybrid nikdy nedokáže plnohodnotne nahradiť flatbed alebo R2R tlačiareň, ale obstojí veľmi dobre pri tlači na doskové alebo rolové materiály. Agfa Anapurna bezproblémovo zvládne potlačiť materiály ako samolepka, kartón, vlnitú lepenku, plastkartón, reklamné a výstavné panely, filmy, bannery, canvas, textil, dokonca dokáže potlačiť i citlivé materiály ako styrén, fólie a lamináty, PET, polypropylén s potlačou, penové dosky alebo priemyselný film.

Najrozšírenejšie použitie tlačiarní Agfa Anapurna UV LED je určite v oblasti tzv. Signmakingu – výroba reklamy, kde zákazníci dokážu rýchlo a za nízke náklady vyrábať a potláčať POP/POS displeje, reklamné tabule, reklamné stojany, marketingový nábytok, samolepiace fólie, bannery, bilboardy, citylity, plagáty, plexisklo, dibond/alubond, komatex, voštiny atď.V pomere investičné náklady verzus produktivita so škálou potlačiteľných materiálov je hybridná tlačiareň Agfa Anapurna ideálnou voľbou. Žiadny iný typ tlačiarne nepotlačí takú širokú škálu materiálov vo vysokej kvalite za také nízke investičné náklady.

Tlačiarne Agfa Anapurna série LED sú štandardne v štyroch rozdielnych veľkostiach, a to: Anapurna H1650i LED, Anapurna H2050i LED, Anapurna H2500i LED a Anapurna H3200i LED. Čísla označujú maximálnu možnú potlačiteľnú šírku tlače. Štandardne je možné potlačiť médiá do hrúbky 45 mm, doskové materiály do dĺžky 3,2 metra s maximálnou váhou 10 kg/m2.

Konfigurácia tlačových hláv je štandardne pre modely H2050, H2500, H3200i LED: CMYKLcLm + WW (biela) pre model H1650i LED je možnosť výberu medzi CMYK + WW (biela) alebo CMYKLcLm.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore